Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Alışveriş Sepetim
Sebzeler, Meyveler ve Yeşillikler

Sebzeler, Meyveler ve Yeşillikler

Sebzeler, Meyveler ve Yeşillikler

Minik dostlarımızı sebze ve meyvelerle beslerken onlara sindirim kolaylığı sağlayacak şekilde doğramalısınız. Mevsimine göre seçmeniz önerilen sebzelerden kereviz, kabak, kuşkonmaz, karnabahar, brokoli, turp gibi sebzeleri çiğ olarak verebilirsiniz. Meyveleri de çiğ olarak öğünlerine ilave edebilirsiniz. Kedilerin sebzelere bakış açısı hepsinde farklılık gösterse de domates, biber, patlıcan sevmedikleri sebzelerin başında gelir.

Sebzelerden alınan vitaminlerle minik dostlarımızın bünyesini bazı hastalıklara karşı güçlendirmek mümkündür. Örneğin; kuşkonmaz, brokoli, kereviz, yeşil fasulye, karalahana, börülce, ıspanak gibi sebzelerle göz sağlığına fayda sağlamanın yanı sıra kalp hastalıkları riskini azaltabilirsiniz.

Bağışıklık sistemini güçlendirmek için de yaban havucu, turp, muz, lahana, karnabahar, sakız kabağı sebze ve meyvelerinin mucizevi gücünden yararlanılabilir.

Yüksek C vitamini ve folik asit için minik dostlarımızın besinlerine balkabağı, havuç, mısır, patates ve sarı elma ilave edebilirsiniz.

Minik dostlarımızın beslenmelerine

bütün yeşillikleri dahil ederek öğünlerini zenginleştirebilirsiniz. Özellikle ıspanak, hindiba, karalahana, lahana, marul, pazı, brokoli ve kabağı minik dostlarımızın öğünlerine ilave edebilirsiniz. Maydanoz, mineral ve klorofil dolu bir besleyici bir gıdadır. Taze veya kuru olarak öğünlerine ekleyebilirsiniz. Dereotu, kuzukulağı, rezene, nane, fesleğen, rezene gibi yeşillikleri de minik dostlarımızın tüketimine sunabilirsiniz.

Blog Son Eklenenler

Sevimli dostlarımızla ilgili makalelerimizin yer aldığı bloğumuzu inceleyin.

Köpeklerde Pankreatit Belirtileri ve Diyetle Tedavi Yönetimi
Köpeğiniz pankreatit belirtileri göstermiyor olsa bile, kendinizi eğitmeniz ve köpeğinizin bir saldırıya uğraması durumunda nelere dikkat etmeniz gerektiğini bilmeniz iyi bir fikirdir çünkü zaman çok önemlidir! Birçok köpek sahibi belirtileri hemen fark etmeyebilir veya belirtileri daha az ciddi bir durumla karıştırabilir. Köpeklerde pankreatit, hızlı bir şekilde tedavi edilmediğinde hayatı tehdit edici hale gelebilir.
20.02.2024
Devamını Oku
Köpek Kanserini Önleme: Yavru Köpeğinizin Sağlığını Korumak İçin 10 Besin ve Malzeme
Kanser, her yıl dünya çapında milyonlarca köpeği etkileyen yıkıcı bir hastalıktır. Köpeklerde kanseri önlemenin garantili bir yolu olmasa da, hastalığa karşı korunmaya potansiyel olarak yardımcı olabilecek çeşitli besinler ve bileşenler vardır. 
06.07.2023
Devamını Oku
Beslenme Takvimi Nasıl Oluşturulur ve Sürdürülür?
Köpeğiniz için bir beslenme programı oluşturmak, özellikle yeni bir diyete geçiş yaparken göz korkutucu görünebilir.
01.06.2023
Devamını Oku
Sebzeler, Meyveler ve Yeşillikler
Minik dostlarımızı sebze ve meyvelerle beslerken onlara sindirim kolaylığı sağlayacak şekilde doğramalısınız.
01.06.2023
Devamını Oku
Barf Diyeti Nedir?
Barf diyeti; taze, pişmemiş et, kemikler, meyveler, sebzeler ve bazen otlar, süt ürünleri, kepekli tahıllar, mineraller ve takviyelerden oluşan popüler bir çiğ köpek maması diyetidir.
01.06.2023
Devamını Oku
Kediler İçin Çiğ Mama Diyeti
PetChef'in çiğ kedi mamasına geçtiğinizde kedinizin tüylerinin daha ipeksi ve daha yumuşak olduğunu göreceksiniz.
01.06.2023
Devamını Oku
Çiğ Gıda Beslenme Türleri
Piyasadaki tüm çiğ et yemekleri beslenme açısından dengeli değildir, bazıları sahiplerinin başka yiyecek veya malzemeler eklemesini gerektirir.
01.06.2023
Devamını Oku
Patili Dostlarımızın Diş Sağlığı
   Patili Dostlarımızın Diş Sağlığı Mart ayı patili dostlarımızın diş ayıdır, yani patili dostlarımızın ağız bakımına daha fazla dikkat etme zamanıdır. Diş hastalığı sadece sarı dişler, kırmızı diş etleri ve kokmuş nefesten daha fazlasıdır. Ciddi bir ağız hastalığının belirtisi olabilir . Tedavi edilmezse patili dostumuzun yaşam kalitesini etkileyebilir. Köpeklerin yüzde 80'inin ve kedilerin yüzde 70'inin üç yaşına kadar bir çeşit ağız hastalığına sahip olduğunu biliyoruz. Patili dostlarımızın sahipleri korkmasın, şimdi patili dostlarımızın ağız sağlığını korumak için adımlar atmanın tam zamanı. En belirgin olanı, patili dostumuzun dişlerini ve diş etlerini Petchef Hindistan Cevizi yağı ile sık sık fırçalamaktır.
01.06.2023
Devamını Oku