Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Alışveriş Sepetim
Müşteri Hizmetleri Soru Sor
PetChef ailesi olarak patili dostlarımızın sağlıklı beslenmesi ve yaşamını sağlıklı bir şekilde yürütebilmesi için her zaman sizlerleyiz.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Aradığınız cevabı bulamadıysanız
bize yeni bir soru sorabilirsiniz..
Soru Sor
1- Neden PetChef Maması Seçmelisiniz?

Günümüzde, kedi ve köpeklerde kronik enflamatuar ve diğer hastalıkların (kanser gibi) gelişiminin yanı sıra şiddetli alerjik semptomların varlığını duymak giderek daha yaygın hâle gelmektedir. Bu sorunların çoğu, endüstriyel olarak üretilmiş gıdalardaki koruyucular, lezzet artırıcılar, renklendiriciler ve diğer katkı maddelerinin neden olduğu yetersiz beslenmeden kaynaklanmaktadır.

Kedi ve köpeğinizin doğal malzemelerden yapılmış gıdaları almayı hak ettiğine inanıyoruz. Ürünlerimiz tamamen katkısız hazırlanmış olup olması gerekli prosedürle veteriner ve gıda mühendisi gözetiminde tasarlanmıştır. Özenle seçilmiş malzemeler, patili dostunuz için doğru besinleri sağlamaktadır.

Sağlıklı ve doğal üretim destekleyici takviyelerimiz, et suları, kurabiye, cruncy, terin, mousse, pate galantin gibi ürünlerimiz ısıl işlem görmeden sou vide tekniği ile hazırlanmaktadır. Böylece ürünlerimiz protein ve vitaminlerini kaybetmeden, direkt paketlenerek ‒18 °C soğutmalı araçlarımızla evinize teslim edilmektedir. Köpeğinizin ve kedinizin PetChef mamalarıyla daha uzun ve sağlıklı bir yaşam geçirebileceğine inanıyoruz.

2- PetChef Maması Farkı Nasıl Anlaşılır?

Patili dostunuzun sindirim sistemi, aşırı işlenmiş konserve mamalar veya karbonhidratlı mama taneleri değil, doğal formda besinler içeren bütün mamalar için tasarlanmıştır. Petchef'in Raw (çiğ) ve Naturel (pişmiş) yemekleri minimum düzeyde işlenir ve taze olarak gönderilir. Evcil dostlarımız doğru mamalarla beslendiği taktirde şunları göreceksiniz:
• Daha fazla enerji ve artan canlılık
• Özellikle gıda intoleransının neden olduğu yaygın cilt problemlerinden kurtulma
• Parlak ve sağlıklı bir deri
• Artrit ve diyabet gibi yaygın hastalık ve durumların daha düşük insidansı
• Geliştirilmiş sindirim, daha taze nefes ve daha küçük ve kokusuz kakalar
• Hayatlarına daha fazla yıl ve yıllarına daha fazla hayat!

3- Denemek Mümkün mü?

Evet, mümkün! Minik dostunuzu kuru mamadan ve konserve mamadan vazgeçirmenin tek yolu PetChef tadım paketini denemek!

PetChef’in internet sayfasındaki tadım menüsünden,500 Gramlık 6 farklı köpek ve 4 farklı kedi mamasının Raw (çiğ) ve Naturel (pişmiş) lezzetlerinden seçerek tadım paketi siparişi verebilirsiniz.

4- PetChef Ödül Mamalarında Katkı Maddeleri Var mı?

Hiçbir katkı maddesi yok! Evcil dostlarınız için sağlıklı, koruyucu ve katkı maddesiz mamalar hazırlıyoruz.
Ödül kurabiyelerimiz glüten, glikoz, mısır şurubu içermez; bitkisel margarin, koruyucu kimyasal kullanılmadan üretilmektedir.
6 çeşit ödül kurabiyemizin içeriğinde nohut unu, yulaf kepeği, kinoa, chia, amarant, meyve püresi, zeytinyağı, Hindıstan cevizi yağı ve diğer sağlıklı, doğal ürünler kullanılır. Ödül kurabiyelerimiz 45 °C’de kuru ısıda pişirilir ve özenle paketlenir.
PetChef’in 5 farklı et suyunu taze mamalarınızı takviye edici olarak kullanabilirsiniz. Hiçbir şekilde koruyucu içermez, bütün et sularımız 36 saat benmari (buharda pişirme)yöntemiyle ateş görmeden pişirilmektedir.Anti şok tekniği ile soğutularak -40°C dondurulmuş olarak paketlenir. Evinize, özel araçlarımızla soğuk zincir bozulmadan donuk teslim edilir.
PetChef bir ilki başararak minik dostlarımız için dünyadaki ilk porselen mama kabını üretmiştir. 1200 derecede pişirilen toprak kaplar 1800 derecede cam sır ile kaplanarak sağlıklı mama kâsesi hâline gelir. Dünya patenti PetChef’e ait olan porselen mama kaplarımız hiçbir şekilde seramik mama kapları ile karşılaştırılamaz! Seramik sağlıksızdır, çabuk kırılır, kurşun ve kimyasal içermektedir.

5- PetChef Ödül Mamalarında Katkı Maddeleri Var mı?

Hiçbir katkı maddesi yok! Evcil dostlarınız için sağlıklı, koruyucu ve katkı maddesiz mamalar hazırlıyoruz.
Ödül kurabiyelerimiz glüten, glikoz, mısır şurubu içermez; bitkisel margarin, koruyucu kimyasal kullanılmadan üretilmektedir.
7 çeşit ödül kurabiyemizin içeriğinde nohut unu, yulaf kepeği, kinoa, chia, amarant, meyve püresi, zeytinyağı, Hindıstan cevizi yağı ve diğer sağlıklı, doğal ürünler kullanılır. Ödül kurabiyelerimiz 45 °C’de kuru ısıda pişirilir ve özenle paketlenir.
PetChef’in 5 farklı et suyunu taze mamalarınızı takviye edici olarak kullanabilirsiniz. Hiçbir şekilde koruyucu içermez, bütün et sularımız 36 saat benmari (buharda pişirme)yöntemiyle ateş görmeden pişirilmektedir.Anti şok tekniği ile soğutularak -40°C dondurulmuş olarak paketlenir. Evinize, özel araçlarımızla soğuk zincir bozulmadan donuk teslim edilir.
PetChef bir ilki başararak minik dostlarımız için dünyadaki ilk porselen mama kabını üretmiştir. 1200 derecede pişirilen toprak kaplar 1800 derecede cam sır ile kaplanarak sağlıklı mama kâsesi hâline gelir. Dünya patenti PetChef’e ait olan porselen mama kaplarımız hiçbir şekilde seramik mama kapları ile karşılaştırılamaz! Seramik sağlıksızdır, çabuk kırılır, kurşun ve kimyasal içermektedir.

6- PetChef Çevreye Karşı Nasıl Bilinçli?

PetChef'te çevreye duyarlı bir yaklaşıma ve atık oluşumunun azaltılmasına büyük önem veriyoruz.

Bu nedenle kutularımız ve içinde kullandığımız yalıtım malzemeleri özenle seçilerek tasarlanmıştır, tamamen geri dönüştürülebilir ve gübrelenebilir maddelerden yapılmıştır. Kesinlikle kimyasal içermez!

PetChef ailesi olarak kendi imkânlarımızla Aydos, Şile, Ağva ve Beykoz ormanlarındaki minik dostlarımıza her hafta düzenli mama sevkiyatı yaparak patili minikleri bizzat besliyoruz.

Çalışanlarımızın ve yakınımızdaki insanların sağlığını önemsiyoruz. Fabrikamız ve laboratuvarlarımız kurulurken çevreye duyarlı bir yaklaşımla rahatsız edici kokuların ve seslerin yalıtılması sağlanmıştır.

7- PetChef’in Hangi İzinleri ve Sertifikaları Var?

Fabrikamızın uluslararası standart gıda güvenliği yönetim sisteminin gerekliliklerini karşılamasıyla gurur duyuyoruz. PetChef markası ve fabrikamız ISO 9001 ve ISO 22000 sertifikalarına, HACCP Yönetim Sistemi Belgesi’ne, ayrıca Tarım İl Müdürlüğü Üretim Belgesi, Çevre Bakanlığı Üretim Belgesi, TSE Belgesi ve Türk Yerli Malı Belgesi’ne sahiptir.

Ancak uyumluluk gereksinimlerimiz bu standartlardan bile daha yüksektir. En sevilen ürünlerimizi en yüksek kalite beklentileri ve özenle, belirlediğimiz standardı sağlayarak hazırlıyoruz.

8- PetChef Nereye Gönderiliyor?

PetChef, yurtiçi kargo ile Türkiye’nin her yerine teslimat yapmaktadır. İstanbul ve çevresindeki illerde ise kendi -18 araçlarımız ile teslimat yapılmaktadır.

9- PetChef Ne Zaman Teslimat Yapıyor?

İstanbul içi; Anadolu yakası Pazartesi,Çarşamba,Cuma / Avrupa yakası:Salı,Perşembe,Cumartesi günleri teslimat yapılır.

İstanbul dışı için her Pazartesi,Salı,Çarşamba ve Perşembe günü kargo gönderimi yapılır. (Sipariş, istenen teslimat gününden en az 2 gün önce verilmelidir.)

81 ilimize ulaşım mevcuttur. Strafor ve kuru buz ile -40°C soğuk zincir bozulmadan hızla kargo ile kapınıza kadar getiriyoruz.

10- Teslimat Tarihini Değiştirebilir miyim?

Tabii ki değiştirbilirsiniz. Bizimle iletişime geçebilirsiniz. En az 2 gün önceden bize bildirirseniz tercih ettiğiniz güne göre teslimat konusunda yardımcı olacağız.

11- PetChef Menüsü Nasıl Geliyor?

PetChef maması her zaman önceden vakumlu porsiyonlarda gelir. Haftalık sipariş dondurulmuş paket tabaklar içerir, böylece minik dostlarımız olan kedi köpeğiniz haftanın her günü sağlıklı yiyecekler yiyebilir.

Yiyeceklerimiz pişirildikten hemen sonra -40°C’de dondurulur ve bu şekilde size ulaştırılır, böylece her zaman taze ve olabildiğince lezzetli yiyecekler teslim alırsınız.

12- PetChef Yemeği Neden Donmuş Olarak Geliyor?

Konserve gıdalardan farklı olarak, PetCef’in mamalarının besin içeriği çok zengindir.

PetChef’in 60 çeşit ürününün hiçbirinde koruyucu, bulyon, renklendirici, tatlandırıcı maddeler kullanmıyoruz ve yüksek sıcaklıkta pişirme yapmıyoruz.

Gıdanın tazeliğini ve içerdiği besin maddelerini korumak için yiyecekleri son teknolojik sistem vakumla paketliyoruz. Paket açıldıktan sonra, ilk yapıldığındaki tazeliğini korumuş olarak kâselerinize servis edebilirsiniz.

Hazırladıktan sonra hızlı bir şoklama işlemiyle dondururuz, böylece mama evcil dostunuz için bir yıl boyunca taze kalır.

13- Siparişimde Sorun Varsa Ne Yapmalıyım?

Her zaman yanınızdayız! Bize PetChef WhatsApp danışma hatımızdan (haftaiçi saat 10:00-18.00 arası) veya e-posta (info@petchef.com.tr) adresimizden ulaşabilirsiniz. Sorununuzu hemen çözeceğiz!

14- Evcil Dostunuzla PetChef’i Nasıl Tanıştırablilirsiniz?

Evcil dostunuzun sağlığını ne derece önemsediğinizin farkındayız, bu yüzden rehabilitasyon süresince size destek olmaktan mutluluk duyacağız. Konusunda uzman veteriner hekimlerimiz ve beslenme danışmanlarımız bu sağlıklı dönüşüm süresince optimal beslenme konusunda size destek vermekten keyif alacaklar.

15- Evcil Dostumuz İçin Yeni Sağlıklı Bir Diyeti Nasıl Planlayabilirsiniz?

Evcil canlıların beslenmesinde tür, ırk ve yaş faktörleri beslenme planlaması ve dolayısıyla vücut ağırlığının kontrolü açısından önemli değişkenlerdir. Beslenme planı canlının sağlık durumuna, yaşına, ırkına, türüne bağlı oluşturulsa da bazı özel durumlar için mutlaka veteriner hekiminize danışmalısınız.

16- Yavru Kedi, Köpeğim Çok Huysuz, Seçici. Hangi Mamayla Başlamalıyım?

Sitemizde tüm lezzetlerden oluşan Chef’in tadım menüsü bulunmaktadır Köpekler için 500 gramlık 6 ayrı çeşit olan tadım paketi bulunmaktadır.Kediler için 4 ayrı çeşit olan tadım paketi mevcuttur, böylece kedi ve köpeğinizin en sevdiği tadı deneyebilirsiniz.

17- Evcil Dostuma PetChef Mamasını Hemen Verebilir miyim?

Evcil dostunuzun sağlığının sizin için de önemli olduğunu bildiğimiz için rehabilitasyon döneminde size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Rehabilitasyon dönemine uymak evcil dostunuz için önemlidir, çünkü yeni bir yiyecek türüyle tanışacak ve sindirime alışması gerekecektir.

Bir düşünün, aylarca fast food ile yaşasanız ve sonra aniden önünüze bir tabak sulu yemek koysalar nasıl hissederdiniz? Yavru kedi ve köpeğinizin de yeni diyetin sindirimine alışması gerekiyor. Bunu yapmak ve ishalden kaçınmak için kademeli geçiş yapmalıyız, zamana ihtiyacımız var.

18- PetChef Ürünlerini Evcil Dostuma Nasıl ve Ne Zaman Sunabilirim?

Minik dostumuzun sütten kesildikten sonra 2 aylıktan itibaren özel bir diyet uygulamayan her canlı PetChef ürünlerini sağlıklı olarak tüketebilmektedir. Dondurulmuş olarak sunulan ürünleri beslenme saatinden 2 saat önce +4 buzdolabında bir kâsenin içerisine koyarak çözülmesini sağlayabilirsiniz.

19- Evcil Dostumu Nasıl Beslerim?

Bununla birlikte, aktivitenize bağlı olarak, yavru kedi ve köpeğinizin optimal vücut ağırlığını korumak için önerdiğimizden daha fazla veya daha az yiyeceğe ihtiyacınız olabilir. Dozu gerektiği gibi değiştirin, emin değilseniz veterinerinize danışın veya bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin!

20- PetChef Mamalarını Nasıl Saklarım?

Kutuyu açtıktan sonra uzun bir garanti sağlamak için paketleri dolabınızın dondurucusuna üste gelecek şekilde diziniz.

21- Petchef Yemeklerinde Balık Yağının Yüzde Kaçını Kullanıyor?

Doğal D vitamini ve A vitamini kaynağı olarak kedi mamamızda kaliteli bir balık yağı ve köpek mamamızda morina karaciğeri yağı kullanıyoruz. Mamamızı formüle ederken, tüm öğünlerimiz için uygun Omega 3 ve 6 seviyelerini sağlıyoruz.

22- PetChef Maması Yavru Kedi ve Köpeğime Hangi Yaştan İtibaren Verilir?

Sütten kesilmiş 2 aylıktan itibaren patili dostunuz PetChef maması alabilir. Yetişkin kedi ve köpeklerde olduğu gibi kademeli alışkanlık önerilir.

23- Yavru Kedi, Köpeğim Mamayı Yemezse Ne Olur?

PetChef mamaları, yavru kedi ve köpeklerin, hatta çok seçici olanların bile neredeyse tutkulu olduğu en kaliteli malzemelerden özel olarak yapılır.

Sadece tadı harika olmakla kalmaz, aynı zamanda kaliteli malzemelerden yapıldığı için yavru kedi ve köpeğinizdeki değişikliği kısa sürede fark edeceksiniz.

Hangi PetChef mamasının evcil dostunuzu memnun edeceğinden emin değilseniz her lezzetin küçük bir bölümünü içeren tadım paketimizi seçin.

24- Yavru Dostumun Hassas Midesi Var, Ona Taze Yiyecek Tavsiye Edilir mi?

Yavru kedi ve köpeğiniz yeni diyetin sindirimine alışmalı. Bunu yapmak ve ishalden kaçınmak için kademeli geçiş yapmalıyız ve zamana ihtiyacımız var. Önerilen dozajda, her yeni siparişe dâhil olan beslenme rehberimiz yardımcı olacaktır.

1-3 gün 1/4 PetChef-3/4 eski yemek
4-6 gün 1/2 PetChef-1/2 eski yemek
7-10 gün 3/4 PetChef-1/4 eski yemek


Bu, hassas mideleri olan kedi ve köpekler için de mükemmel bir kademeli geçiş sağlar.

25- Yiyeceklerin Rengi Neden Bazen Farklı Oluyor?

Renklendirici kullanmadığımız için bazen yiyeceklerin renginde bir miktar değişiklik fark etmeniz doğaldır.

Bunun nedeni kullandığımız sebze ve et hammaddesinin bazen farklı tonlarda olmasıdır. Yiyecekler tamamen doğal malzemelerden yapılmıştır, bu nedenle rengi ne olursa olsun evcil dostunuza en iyisini verdiğinizden emin olabilirsiniz.

26- PetChef Yemeği Pişirmemiz mi Gerekiyor?

Artık bunun için endişelenmenize gerek yok. PetChef mamaları en iyi malzemeler kullanılarak kedi ve köpeğinizin ihtiyaçlarına göre hazırlanmıştır.Raw (çiğ) mamalar pişirilmez. Naturel (pişmiş) mamalar ise hafif ocakta ısıtılabilir.

Gıdanın tazeliğini ve içerdiği besin maddelerini korumak için yiyecekleri vakumla paketliyoruz.
Bu, açıldığında ilk günkü gibi taze olmasını sağlar.

Ürünlerimizi hazırladıktan sonra hızlı şoklama işlemiyle -40°C’ye kadar donduruyoruz, böylece mama evcil dostunuz için bir yıla kadar taze kalıyor.

27- PetChef’in Saklama Koşulları Nelerdir?

Üretimin her aşamasında en temiz, en mükemmel ilkesiyle ürünün tipine uygun bazı işlemler (vakumlama, şoklama teknolojileri) uygulamaktayız. Bir besin ürününün doğasında bulunan temel bileşenleri koruyarak, koruyucu ve kimyasal katkı maddesi kullanmadan ürünler sizlere ulaştığından 1 yıl boyunca (-18) donmuş olarak ürünümüzü saklayablirsiniz. Açılmadan buzdolabı sıcaklığında saklanması durumunda ise raf ömrü 4 gündür.

Buzdolabında +4ºC  4 Gün
Buzlukta -18ºC  1 Yıl

28- Köpeğimi Ne Kadar Beslemeliyim?

Genel bir kural olarak, tipik bir yetişkin köpek, günde ideal vücut ağırlığının yaklaşık %2-4'ünü tüketmelidir. Tipik olarak, daha küçük köpekler vücut ağırlıklarının daha yüksek bir yüzdesini yemeli, daha büyük köpekler ise daha düşük bir yüzdeyi yemelidir. Haftalık ve aylık miktar:

KÖPEKLERDE BESLENME TABLOSU (ÖNERİLEN DOZ)

Ağırlık Aralığı Günlük Tüketim Miktarı
1 Kg 50 Gr
2 Kg. 80 Gr.
3 Kg 120 Gr.
4 Kg 150 Gr
5 Kg 180 Gr
7 Kg 220 Gr
10 Kg 320 Gr.
15 Kg. 450 Gr.
20 Kg. 650 Gr.
30 Kg. 800 Gr
40 Kg 900 Gr
50 Kg 1000 Gr
29- Kedimi Ne Kadar Beslemeliyim?

Kedinizi beslemeye gelince, ihtiyaç duydukları mama miktarı boyutuna, kilosuna ve aktivite seviyesine bağlıdır. Yetişkin kediler genellikle günde 115-170 gr yemelidir, bu nedenle bir PetChef’in kesesi kedinizi yaklaşık 2 gün besleyecektir. Bir kedinin aktivite seviyesi kişiliğine göre değişebileceğinden, kedinizin kilosunu takip etmenizi ve miktarını buna göre ayarlamanızı öneririz.

KEDİLERDE BESLENME TABLOSU (ÖNERİLEN DOZ)

Ağırlık Aralığı Günlük Tüketim Miktarı
1 Kg. 50 Gr.
2 Kg. 100 Gr.
3 Kg. 140 Gr.
4 Kg. 180 Gr.
5 Kg. 250 Gr.
6 Kg. 280 Gr
7 Kg 330 Gr
8 Kg 350 Gr
9 Kg 400 Gr
10 Kg 450 Gr