Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Alışveriş Sepetim

Rafet İnce

Merhaba PetChef Ailesine Hoşgeldiniz;

25 yıldır insanlara yemek yapan bir chef olarak tanıyorsunuz beni. Şimdilerde ise yeni bir heyecan içerisindeyim… Yaklaşık 5 yıldır, minik dostlarımın beslenmesi ile ilgili araştırmalar ve çalışmalar yapıyorum. Cheflik deneyimim ve minik tüylü dostlarımın beslenmesi ile ilgili bu bilgiyi, benim için çok değerli bir kitapta topladım ve siz değerli evcil sever dostlarımla paylaşmak istiyorum. “Cheflik” becerisi, dünya gastronomisi hakkında bilgisi ve entelektüel birikimi hayli sınırlı olan bir meslektir.

Sizler için PetChef markasını kurdum amacım onların beslenmesin de bir nebze faydam olursa kendimi mutlu hissedeceğim. PetChef, bilinçli bireylerin evlerinde minik dostlarımın sağlıklı beslenmesi ve kuru mamadan uzaklaşmasını sağlamak için farklı bakış açılarıyla özgün,sağlıklı ve doğal pişirme yöntemleri ile en önemlisi mevsiminde yetişen ve tüketilmesi gereken sebze ve meyveleri farklı lezzetlerle bir araya getirerek minik dostlarımızın damak tatlarına hizmet etmektir.

Birçok evcil dost sahibi, artan fiziksel rahatsızlıkları olan yaşlı bir köpeğe veya kediye yardım etmek için hiçbir şey yapamayacaklarını düşünüyor. Neyse ki, çoğu durumda, diyetlerini PetChef'in yüksek kaliteli, taze, çiğ gıdalarıyla değiştirmek, enerji seviyelerinde ve genel sağlıklarında büyük gelişmeler sağlayabilir.

Araştırmalarımda köpeklerin ve kedilerin sağlıklı yağsız kas kütlesini ve iyi organ ve bağışıklık fonksiyonunu korumak için yaşlandıkça daha az değil, daha fazla proteine ihtiyacı olduğunu göstermektedir. Çoğu köpek ve kedinin beslendiği protein türü, besinleri sağlam tutmak için minimum düzeyde işlenmiş yüksek kaliteli etten elde edilir. Bununla birlikte, çoğu ticari evcil hayvan mamasında kullanılan işlenmiş protein kaynakları böbrekler ve karaciğer üzerinde kronik bir yük oluşturur, bu nedenle bir köpek son yıllarına geldiğinde organları artık işlerini verimli bir şekilde yapamaz. Bu nedenle yaşlı evcil hayvanlar için proteini azaltılmış ticari kuru mama ve konserve mama diyetlerinden oluşturulmuştur- kuru mamada ve konserve mamada kullanılan düşük kaliteli proteinin sindirimi zordur, özellikle de tüm yaşamları boyunca bu yiyeceklerle beslenen yaşlı köpekler için. Köpeğinizi veya kedinizi, yemek için tasarlandığı diyete ne kadar erken geçirirseniz, o kadar çabuk canlı ve sağlıklı olma yolunda olacaklardır. Tüylü dostlarımızın sağlıklı beslenmesi için gıdaların üretimi kadar tüketim şekli de önemli. Etleri ve sebzeleri nasıl doğradığınızdan tutun, nasıl pişirdiğinize kadar her aşama sağlıklı beslenme için önemlidir. Doğru pişirilen bir yemek protein, vitamin ve minerallerini kaybetmiyor, minik dostların hazmını kolaylaştırıyor ve vücutlarına zarar vermiyor. Minik dostlarımızın yaşam kalitelerini daha uzun soluklu olması için, Rafet Chef olarak lezzetli taze mamalar yaparak evlerinizde beslediğiniz minik tüylü dostlarınız için hazırlamış olduğumuz 60 farklı PetChef ürünlerimiz ile siz minik dostlarımızın Ailelerine hizmet etmekteyiz. Tüm tarifler, sizler için deneyerek ve test edilerek oluşturuldu. Tüylü dostlarımızın yemekleri size her aşamadaki yavru köpek veya kedi, yetişkin ve yaşlı minik dostlarımızın beslenme ile ilgili bütün detayları kadromuzda bulunan uzman veterinerlerimizin bilgileri ile öğün önerilerini, sağlıklı atıştırmalık ve ödüllerle, zengin gıdaları sunmaktan her zaman gururlanacağız.

İyi bir tarif, doğru malzemeler ve sevgiyle hazırlanan her yemek güzeldir.

Sevgiyle kalın…