Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Alışveriş Sepetim

Satış Sözleşmesi

MADDE-1 TARAFLAR

a.) SATICI BİLGİLERİ

UNVAN/V.NO :PETCHEF EVCİL HAYVAN ÜRÜNLERİ İTHALAT İHRACAT TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ/ TUZLA V.D./ 7291088409

E-MAİL/TEL : info@petchef.com/0850 220 22 64

ADRES : Ahmet Yesevi Mah. İmamı Azam Cad. No: 111a Pendik / İstanbul

(Bundan böyle sözleşmede SATICI olarak anılacaktır.)

b.) ALICI BİLGİLERİ

İSİM/ SOYİSİM/ TC :

E-MAİL :

TELEFON :

ADRES :

(Bundan böyle sözleşmede ALICI olarak anılacaktır.)

ALICI, işbu maddede verdiği bilgilerin doğru ve kendisine ait olduğunu kabul eder. Verilen adres bilgileri ile Alıcı’ya ulaşılamaması durumunda Satıcının sorumluluğu bulunmayacaktır ve bundan dolayı tüm sorumluluk Alıcı’ya ait olacaktır.

MADDE-2 SÖZLEŞMENİN KONUSU

İş bu sözleşmenin konusu, nitelikleri ve satış fiyatı www.petchef.com.tr internet adresinde belirtilen ürün/ürünlerin, internet sitesi veya Satıcının geliştireceği mobil uygulama üzerinden satışı ve teslimi ile ilgili olarak 6502 Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerini kapsamaktadır. Alıcı, işbu sözleşmeyi elektronik ortamda kabul ederek, taraflar arasında akdedilecek olan mesafeli satış sözleşmesinin akdinden önce, satıcı iletişim bilgileri, siparişi verilen ürünlerin özellikleri, vergiler dâhil ürün fiyatı, ödeme ve teslimat bilgilerinin satıcı tarafından kendisine tam, doğru ve eksiksiz bir şekilde sağlandığını teyit etmektedir.

MADDE-3 SATIŞA KONU ÜRÜNLER

Sözleşme konusu ürün/ürünlerin cinsi ve türü, marka/modeli, satış bedeli internet sitesinde sunulduğu şekildedir. Satıcı tarafından kampanya düzenlenmiş ise, ilgili ürünün temel özellikleri kampanya süresince incelenebilecektir. İndirimli fiyatlar, kampanya tarihlerinde geçerlidir.

Sitede ilan edilen fiyatlar satış fiyatıdır. İlan edilen fiyatlar ve vaatler, bunlar üzerinde güncelleme yapılana ve değiştirilene kadar geçerlidir. Süreli olarak ilan edilen fiyatlar ise belirtilen süre sonuna kadar geçerlidir.

MADDE-4 TESLİMAT VE TARAFLARIN HAK VE YÜKÜMLÜLÜKLERİ

TESLİM EDİLECEK KİŞİ TESLİMAT ADRESİ TELEFON/ E-MAİL

4.1. Alıcı, internet sitesinde sözleşme konusu ürüne ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder. Fiyatlar piyasa koşullarına veya yapılabilecek kampanyalara bağlı olarak, anlık değişikliklere uğrayabilir. Satıcı, dilediği zaman ve önceden herhangi bir bildirime gerek olmaksızın, ürün fiyatlarını değiştirme ve/veya kampanya koşullarını ve bitiş tarihini haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar. Fatura sipariş teslimatı sırasında fatura adresine sipariş ile birlikte teslim edilecektir.

4.2. Satıcı, sözleşme konusu ürünlerin tüketici mevzuatına uygun olarak, sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile alıcıya teslim edilmesinden sorumludur. Ürün, alıcının belirttiği teslimat adresine veya gösterdiği adresteki kişiye, paketlenmiş ve sağlam olarak teslim edilir. Teslimat, anlaşmalı kargo şirketi aracılığı veya satıcının anlaşmalı olduğu nakliye araçları ile veya Satıcının kendi araç ve görevlileri aracılığı ile Alıcı’nın belirtilen adresine elden teslim edilecektir.

4.3. Satıcı, alıcının satın aldığı ürünler ile ilgili, ödeme gerçekleştikten sonra, bir teyit e-postası ile alıcıyı bilgilendirir.

4.4. Alınan ürünler, teslim tarihi, teslim alacak kişi, teslimat adresi, fatura bilgileri vs. sözleşmede belirtildiği gibidir. Satıcı, sözleşme konusu ürünün stoklarda bulunmaması halinde alıcıya bildirimde bulunur ve ilgili ürünün hangi tarihte stoklara gireceği bilgisini satıcıya verir. Satıcı, sözleşmeden doğan ifa yükümlülüğünün süresi dolmadan alıcıyı bilgilendirmek ve açıkça onayını (mail, sms, whatsapp görüşmeleri vs. ile) almak suretiyle, stokta bulunmayan ürün ile eşit kalite ve fiyatta farklı bir ürün tedarik ederek alıcıya teslim edebilir.

4.5. İnternet sitesi üzerinden alışverişlerde kimi zaman aynı ürünün birden çok tüketici tarafından satın alınması söz konusu olabilmektedir. Böyle durumlarda, alıcının ödemesini internet sitesi üzerinden yaptığı ürün, satıcının stoklarında kalmamış ise alıcının bu hususta en az 1 (bir) ve en fazla 3 (üç) gün bekleme süresi vardır. Ürün bu tarihler arasında alıcıya teslim edilemez ise, bu maddenin 4.4. hükmü uygulanabilecek, alıcının buna açık onay vermemesi halinde ise ilgili ürüne ilişkin yaptığı ödeme kendisine iade edilecektir.

4.6. Teslim anında alıcının adresinde bulunmaması durumunda yahut ürünler alıcıdan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinde vs. satıcı edimini tam ve eksiksiz olarak yerine getirmiş olarak kabul edilecektir. Bu durumlarda satıcının herhangi bir sorumluluğu doğmaz. Bu nedenle, alıcının ürünü geç teslim almasından ve/veya hiç teslim almamasından yahut alıcıdan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden vs. kaynaklanan zararlardan ve giderlerden satıcının bir sorumluluğu doğmayacaktır.

4.7. Ürünün geç teslim alınması ve/veya hiç teslim alınmamasından (kendisi veya başkası yahut yerinde olmaması vs. durumlarında) kaynaklanan zararlardan ve giderlerden; satıcının uğradığı tüm zararlardan, alıcı sorumludur. Bu sarkmalardan dolayı alıcı, satıcıya herhangi bir sorumluluk yükleyemez.

4.8. Ürün, alıcıdan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden, sevk bilgilerindeki yanlışlık ve/veya alıcının yerinde olmamasından doğabilecek ekstra nakliye bedellerinden satıcı sorumlu değildir. Bu bedeller, alıcı sorumluluğundadır.

4.9. Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu sözleşmenin bedelinin Alıcı’nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Alıcı, sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu sözleşmeyi elektronik ortamda teyit edeceğini, herhangi bir nedenle sözleşme konusu ürün bedelinin ödenmemesi ve/veya banka kayıtlarında iptal edilmesi halinde, Satıcının sözleşme konusu ürünü teslim yükümlülüğünün sona ereceğini kabul, beyan ve taahhüt eder.

4.10. Alıcının özel durumu veya belirtilen adreste kimsenin bulunmadığı yahut kişilerce teslim alınmadığı vs. teslimatın gerçekleştirilemediği durumlarda; talep halinde 2. teslimat en az 14 (on dört) gün sonrası için yeniden planlanabilir. Yeni gönderim organizasyonu için alıcı, ekstra gönderim ücretini ödemek zorundadır. Alıcının ürünü geç teslim almasından kaynaklanan her türlü zarar ile ürünün depoda, nakliye, kargo şirketlerinde vs. beklemiş olması ve/veya ürünlerin satıcıya geri iade edilmesinden dolayı da oluşan giderler de ayrıca alıcıya aittir.

4.11. İşbu sözleşmede yer alan bilgiler doğru ve eksiksiz olmalıdır. Bu bilgilerin doğru olmadığı veya noksan olduğu durumlardan doğacak zararları tamamıyla karşılamayı alıcı kabul eder ve ayrıca bu durumdan oluşabilecek her türlü sorumluluk alıcıdadır.

4.12. Satıcının, alıcı tarafından siteye kayıt formunda belirtilen veya daha sonra kendisi tarafından güncellenen adresi, e-posta adresi, sabit ve mobil telefon hatları ve diğer iletişim bilgileri üzerinden mektup, e-posta, SMS, telefon görüşmesi ve diğer yollarla iletişim, pazarlama, bildirim ve diğer amaçlarla Alıcı’ya ulaşma hakkı bulunmaktadır. Alıcı, işbu sözleşmeyi kabul etmekle satıcının kendisine yönelik yukarıda belirtilen iletişim faaliyetlerinde bulunabileceğini kabul ve beyan etmektedir.

4.13. Ürünlerin teslimatı sonrasında herhangi bir sebepten dolayı (alıcıya ait kredi kartının alıcının kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması vs.) işlem yapılan kredi kartının ait olduğu Banka/finansman kurumunun ürün bedelini satıcıya ödememesi halinde, ürün en geç 3 (üç) gün içinde alıcı tarafından tüm giderleri alıcıya ait olmak üzere satıcıya iade edilir. Bu halde teslimat/nakliye giderleri alıcıya aittir. Satıcının ürün bedeli alacağını takip dâhil diğer tüm akdi-kanuni hakları ayrıca ve her halükarda saklıdır.

4.14. Satıcının sorumluluğuna ilişkin işbu hükümler yalnızca tüketiciler için geçerlidir. Ticari nitelikteki işler için 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu hükümleri geçerli olacaktır.

4.15. Alıcı’nın sipariş verdiği ürün bedelini ödememesi ya da satış bedelinin kredi kartı hesabında gerekli meblağ bulunmaması sebebi ile tahsil edilememesi durumunda ürün satışı gerçekleşmeyecektir. Alıcı, siparişin işleme alınma zamanının, siparişin verildiği an değil, kredi kartı hesabından gerekli tahsilâtın yapıldığı veya ödemeyi yaptığı an olduğunu, bu tahsilatın yapılamaması durumunda satıcının herhangi bir ürün sunmakla yükümlüğü olmayacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

4.16. Satıcı, internet sitesinde oluşabilecek dizgi ve sistem hatalarından kaynaklanan fiyat ve içerik hatalarından sorumlu değildir.

4.17. Alıcı, satıcıya ait internet sitesine üye olurken verdiği kişisel ve diğer sair bilgilerin gerçeğe uygun olduğunu, satıcının bu bilgilerin gerçeğe aykırılığı nedeniyle uğrayacağı tüm zararları, satıcının ilk bildirimi üzerine derhal, nakden ve defaten tazmin edeceğini beyan ve taahhüt eder.

4.18. Alıcı, satıcıya ait internet sitesini kullanırken yasal mevzuat hükümlerine riayet etmeyi ve bunları ihlal etmemeyi baştan kabul ve taahhüt eder. Aksi takdirde, doğacak tüm hukuki ve cezai yükümlülükler tamamen ve münhasıran Alıcı’yı bağlayacaktır. Alıcı, satıcıya ait internet sitesini hiçbir şekilde kamu düzenini bozucu, genel ahlaka aykırı, başkalarını rahatsız ve taciz edici şekilde, yasalara aykırı bir amaç için, başkalarının maddi ve manevi haklarına tecavüz edecek şekilde kullanamaz. Ayrıca, üye, başkalarının hizmetleri kullanmasını önleyici veya zorlaştırıcı faaliyet (spam, virus, truva atı, vb.) işlemlerde bulunamaz. Satıcı’ya ait internet sitesinin üzerinden, satıcının kendi kontrolünde olmayan ve/veya başkaca üçüncü kişilerin sahip olduğu ve/veya işlettiği başka web sitelerine ve/veya başka içeriklere link verilebilir. Bu linkler Alıcı’ya yönlenme kolaylığı sağlamak amacıyla konmuş olup herhangi bir web sitesini veya o siteyi işleten kişiyi desteklememekte ve Link verilen web sitesinin içerdiği bilgilere yönelik herhangi bir garanti niteliği taşımamaktadır. İşbu sözleşme içerisinde sayılan maddelerden bir ya da birkaçını ihlal eden üye işbu ihlal nedeniyle cezai ve hukuki olarak şahsen sorumlu olup, Satıcıyı bu ihlallerin hukuki ve cezai sonuçlarından ari tutacaktır. Ayrıca; işbu ihlal nedeniyle, olayın hukuk alanına intikal ettirilmesi halinde, satıcının üyeye karşı üyelik sözleşmesine uyulmamasından dolayı tazminat talebinde bulunma hakkı saklıdır.

4.19. Teslim alınan mal/hizmetin hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilecektir. Alıcı, teslimden sonra mal/hizmeti özenle korunmak zorundadır. Cayma hakkı kullanılacaksa mal/hizmet kullanılmamalıdır. Ürünle birlikte Fatura da iade edilmelidir.

4.20. Kargo Şirketinin haftada bir gün teslimat yaptığı bölgelerde, sevk bilgilerindeki yanlışlık ve eksiklik olduğu hallerde, bazı sosyal olaylar ve doğal afetler gibi durumlarda belirtilen gün süresinde sarkma olabilir. Bu sarkmalardan dolayı alıcı satıcıya herhangi bir sorumluluk yükleyemez. Belirtilen günler içeriğinde ürün/ürünler müşteriye ulaşmadıysa teslimat problemleri müşteri hizmetlerine info@ petchef.com.tr e-mail adresi kullanılmak sureti ile derhal bildirilmelidir.

4.21. Alıcı ile sipariş esnasında kullanılan kredi kartı hamilinin aynı kişi olmaması veya ürünün alıcıya tesliminden evvel, siparişte kullanılan kredi kartına ilişkin güvenlik açığı tespit edilmesi halinde, satıcı, kredi kartı hamiline ilişkin kimlik ve iletişim bilgilerini, siparişte kullanılan kredi kartının bir önceki aya ait ekstresini yahut kart hamilinin bankasından kredi kartının kendisine ait olduğuna ilişkin yazıyı ibraz etmesini alıcıdan talep edebilir. Mezkûr taleplerin 24 (yirmi dört) saat içerisinde karşılanmaması halinde sözleşmeyi, cezai şart, gecikme tazminatı vs. diğer tüm hakları saklı kalarak her zaman, herhangi bir bildirimde bulunmaksızın ve mehil vermeksizin tazminatsız, masrafsız tek taraflı feshetme ve dönme hakkına sahiptir.

4.22. Satıcı gerekli gördüğü durumlarda, Alıcı’nın vermiş olduğu bilgiler gerçekle örtüşmediğinde, siparişi durdurma hakkını saklı tutar. Satıcı siparişte sorun tespit ettiği durumlarda Alıcı’nın vermiş olduğu telefon, e-posta ve posta adreslerinden Alıcı’ya ulaşamadığı takdirde siparişin yürürlüğe koyulmasını 10 (on) gün süreyle dondurur. Bu süre içerisinde Alıcı’dan herhangi bir cevap alınamazsa Satıcı, siparişi iptal eder.

MADDE-5 CAYMA HAKKI VE KULLANILAMAYACAĞI HALLER

5.1 Alıcı standart ürünlerde, ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim tarihinden itibaren 14 (on dört) gün içerisinde, Satıcı ’ya bildirmek şartıyla hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkını kullanabilir. Alıcı, ürün/ürünlerin tesliminden önce de cayma hakkına haizdir. Alıcı cayma süresi içinde ürün/ürünleri, işleyişine, teknik özelliklerine ve kullanım talimatlarına uygun bir şekilde kullanmadığı takdirde meydana gelen değişiklik ve bozulmalardan sorumlu olup, Alıcı ürün/ürünlerin bedelinde meydana gelen değer azalmasını tazmin etmekle yükümlüdür. Cayma hakkının kullanılması için 14 (on dört) günlük süre içinde satıcıya www.petchef.com.tr internet sitesi üzerinden bildirimde bulunması, ürünlerin Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği'nde ve Garanti ve İade Koşullarına ilişkin sözleşmede belirlenen cayma hakkının kullanılamayacağı ürünlerden olmaması veya mutat kullanım dışında ürünün yeniden satışa sunulmasını engelleyecek nitelikte bir hasara uğramamış olması, ambalajının açılmamış olması ve kullanılmamış olması şarttır.

5.2 Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya alıcıya teslim edilen ürünün faturası, iade edilmek istenen ürünün faturası kurumsal ise, iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır. Fatura ile birlikte, İade formu, İade edilecek ürünlerin kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir. Fatura aslı gönderilmez ise KDV ve varsa sair yasal yükümlülükler iade edilemez.

5.3. Ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma ve sair durumlar tespit edildiği hallerde ve ürünün alıcıya teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi durumunda ürün iade alınmaz ve bedeli iade edilmez.

5.4. Satıcı, Alıcının cayma hakkını kullandığına ilişkin bildirimi yönelttiği tarihten itibaren 14 (on dört) gün süre içerisinde toplam bedeli alıcıya iade etmekle yükümlüdür. Cayma hakkını kullanan alıcı, sözleşme konusu ürünü, cayma hakkını kullandığı tarihten itibaren 7 (yedi) gün içinde malı satıcıya iade etmekle yükümlüdür. Aksi halde tüketici cayma hakkını kullanmamış sayılır.

5.5. Alıcı’nın kusurundan kaynaklanan bir nedenle malın değerinde bir azalma olursa veya iade imkânsızlaşırsa alıcı kusuru oranında Satıcının zararlarını tazmin etmekle yükümlüdür. Olağan gözden geçirme kullanımı malın ilk incelenmesini kapsamakta olup ambalajın, kutunun vs açılmış olması durumunda alıcı cayma hakkını kullanamaz. Malın mutat olarak kullanılması durumunda tüketici cayma hakkını kullanamaz. Katılım alt limiti olan bir kampanya dâhilinde gerçekleşen siparişlerin iade ücreti hesaplanırken, kalan sipariş tutarının alt limiti karşılamadığı durumlarda geçerli kampanya devre dışı kalır ve ücret iadesi kalan tutara göre hesaplanır.

5.6. Alıcının istemi doğrultusunda özel üretim bir ürüne ilişkin satış söz konusu ise cayma hakkı süresi sona ermeden önce alıcı, kendi onayı ile ifasına başlanan özel üretimlere ilişkin cayma hakkını kullanması 6502 sayılı Tüketici kanunu ve yönetmelik gereği mümkün değildir.

5.7. Alıcı taraf, özel üretim olan ürünlerin siparişi verildikten sonra, bu maddede belirtilen ürünleri almaktan vazgeçtiğini, teslim almak istemediğini belirtir; sözleşmeden dönme/fesih/cayma/iptal vs. gibi sözleşmeyi sona erdirecek istemlerde bulunur ise; sözleşme bedelinin tamamını ödemek zorundadır.

5.8. Alıcı, teslimden itibaren 14 gün olan cayma hakkını kullanım süresinin bitiminden sonra, kendisine teslim edilen üründe bir ayıp olduğunu iddia ediyorsa, bu iddiasını ve ayıbın kendisinden, kullanımından, kullanım önerilerine uygun kullanmamaktan vs kaynaklanmadığını ispatla yükümlüdür.

5.9. Satıcı, cayma hakkının kullanılması nedeni ile alıcının iade edeceği ürün/ürünleri Satıcının anlaşmalı olduğu kargo firması aracılığıyla teslim alacaktır. Alıcı’nın iade edeceği ürün/ürünleri kendi tercih ettiği Satıcının anlaşmalı olmadığı nakliye şirketi aracılığı ile göndermesi durumunda nakliye bedeli alıcı tarafından karşılanacaktır. Alıcı, kargo ile teslim edilen ürünleri, aynı kargo firması ile kendisi iade etmek/göndermek zorundadır. Alıcı cayma hakkı ve anlaşmalı kargo firmaları hakkında bilgi için 0850 220 22 64 no'lu telefondan veya info@petchef.com.tr e-posta adresinden satıcıya ulaşabilir.

5.10. Alıcı, işbu sözleşme hükümlerini kabul etmekle, cayma hakkı konusunda bilgilendirildiğini peşinen kabul, beyan ve taahhüt eder.

MADDE-6 BEDELİN İADESİ PROSEDÜRÜ

6.1 Alıcı tarafından, havale/eft ile ödeme yapılmışsa; alıcının beyan ettiği banka hesabına ücret iadesi yapılacaktır.

6.2 Kredi kartı ile ödeme iadesinde, alıcı ürünü kaç taksit ile aldıysa banka alıcıya geri ödemesini taksitle yapmaktadır. Banka tarafından alıcıya yapılacak iade şekli banka ile alıcı arasında olup satıcının bu konuda herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Kredi kartıyla yapılan ödemelerin iadesi aynı kredi kartına, tek seferde yapılır.

6.3 Satıcı, kredi kartlarında tek seferde çekim seçeneği hizmet vermiş, alıcının bankası kendi inisiyatifi ile kampanyalar düzenleyerek taksit ve taksit öteleme gibi hizmetler sunmuş ise; satıcı ödemeyi yine kredi kartına tek seferde yapacaktır. Sonrasında gerçekleşecek iadeye dair hususlar alıcı ve banka arasındadır. Satıcı, banka ile yapmış olduğu sözleşme gereği alıcıya nakit para ile ödeme yapamaz.

6.4 İptal ve iade için kargo ücreti alınan ürünlerde, sadece ürün bedeli ücreti müşteriye iade olur, müşteriden tahsil edilen kargo ücreti müşteriye iade edilmez.

MADDE-7 TESLİMAT KOŞULLARI

7.1. İnternet sitesi üzerinden verilen siparişler, kredi kartıyla ödeme için banka onayı alındıktan sonra en geç 2 (iki) iş günü içerisinde, saat 16.00'a kadar kargoya teslim edilir. Hafta sonu kargo teslimleri için son kargo çıkış saati cumartesi için 11.00'dır. Satıcı firma, pazar günü, resmi ve dini tatil günlerinde çalışmadığı için bu günlerde gönderim işlemi yapılmamaktadır.

7.2. Özel üretim ürünlerin teslim süreleri imalat zamanına göre farklılık göstermektedir. Bu tür ürünlerin teslimat bilgileri ve süreleri ürün sayfalarında belirtilmiştir.

7.3. Teslimat hususunda satıcıdan kaynaklanan bir aksilik olması halinde ise alıcıya üyelik bilgilerinden yola çıkılarak haber verilecektir. Bu sebeple üyelik bilgilerinin eksiksiz ve doğru olması önem arz etmektedir.

7.4. Teslimat, satıcının belirlediği, anlaşmalı kargo firmalarınca gerçekleştirilecektir.

7.5. Kargo ile gönderilecek ürünler kargoya verildiğinde ilgili kargo şirketi ve kargo takip numarası SMS ve e-posta yoluyla paylaşılır. Alıcı, sözleşme konusu mal/hizmeti teslim almadan önce muayene edecek; ezik, kırık, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı mal/hizmeti kargo şirketinden teslim almayacaktır. Zarar görmüş paket durumunda; Zarar görmüş paketler teslim alınmayarak Kargo Şirketi yetkilisine tutanak tutturulmalıdır. Eğer Kargo Şirketi yetkilisi paketin hasarlı olmadığı görüşünde ise, paketin orada açılarak ürünlerin hasarsız teslim edildiğini kontrol ettirme ve durumun yine bir tutanakla tespit edilmesini isteme hakkı alıcıda vardır. Paket Alıcı tarafından teslim alındıktan sonra Kargo Şirketinin görevini tam olarak yaptığı kabul edilmiş olur. Paket kabul edilmemiş ve tutanak tutulmuş ise, durum, tutanağın Alıcı’da kalan kopyasıyla birlikte en kısa zamanda satıcı Müşteri Hizmetlerine bildirilmelidir. Kargoların teslimat yapamadıkları köy, kasaba veya şehir merkezine uzak noktalarda kargo, en yakın merkez şubeye kadar getirilir ve Alıcı’nın buradan teslim alması için bilgilendirme yapılır. Alıcı’nın belirtilen süre içinde kargoyu teslim alması gerekecektir. Aksi halde, kargo iade gerçekleşecektir.

MADDE-8 MÜCBİR SEBEP HALİNDE

8.1. Kısmi veya genel seferberlik ilan edilmesi, işyerinin, üreticinin yahut ithalatçının bulunduğu şehirde seferberlik ilan edilmesi; işte gerileme yaratan, nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar, yağmur, fırtına, deprem, su baskını, sel, yangın, heyelan gibi doğal afetlerin meydana gelmesi, savaş, terör, ayaklanma, grev, lokavt ve benzeri gibi haller, değişen mevzuat hükümleri, üretim ve iletişim tesislerinde önemli ölçüde arıza vb bu sayılanlarla kısıtlı olmamak üzere, mücbir sebep sayılır.

8.2. Bulaşıcı hastalık, salgın hastalık, COVID-19 vs. gibi durumlar; virüsün farklı şekilde yansımaları sonucunda üretici, ithalatçı yahut satıcının iş yeri kapanmasa, faaliyetleri kısıtlanmasa bile; sokağa çıkma yasakları, evden çıkamama gibi durumların ilan edilmesi, çalışanların karantinaya alınması, mağazalar yahut üretici veya ithalatçının iş yerlerinin karantinaya alınması, çalışanların işe gelmemesi gibi durumlar da bu sayılanlarla kısıtlı olmamak üzere, mücbir sebep sayılacaktır.

8.3. Satıcı’nın öngöremeyeceği mücbir sebepler oluşursa ve ürün süresinde teslim edilemez ise, durum Alıcı’ya bildirilir. Alıcı, siparişin iptalini, ürünün benzeri ile değiştirilmesini veya engel ortadan kalkana dek teslimatın ertelenmesini talep edebilir. Alıcı siparişi iptal ederse; ödemeyi nakit ile yapmış ise iptalinden itibaren 14 gün içinde kendisine nakden bu ücret ödenir. Alıcı, ödemeyi kredi kartı ile yapmış ise ve iptal ederse, bu iptalden itibaren yine 14 gün içinde ürün bedeli bankaya iade edilir, ancak bankanın alıcının hesabına 2-3 hafta içerisinde aktarması olasıdır.

MADDE-9 GEÇERLİLİK SÜRESİ:

İşbu sözleşmede yer alan ürün ya da hizmete ilişkin olarak alıcıya sunulan tüm bilgiler ve vaatler ürün bilgilerine ilişkin değişikliklerin yapılması ve yayınlanmasına kadar geçerli olup Satıcı tarafından işbu sözleşmede verilen bilgi ve vaatlerle bağlı kalınmadığı ihtar olunur. Kampanya yayın süresi sonunda, alıcı tarafından satın alınmış ürünün satıcının tedarikçi firma stoklarında olmaması ve eşit kalitede ve fiyatta muadil ürünün de bulunmaması halinde satıcının, alıcının ödemiş olduğu bedeli iade etme hakkı saklıdır.

MADDE-10 YETKİLİ MAHKEME VE İCRA DAİRELERİ

İşbu sözleşmenin uygulanmasından kaynaklanan uyuşmazlık halinde; Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri, aşan durumlarda alıcının ve satıcının yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri ve İcra Müdürlükleri yetkilidir.

MADDE- 11 TEBLİGAT

İşbu Sözleşme uyarınca yapılacak olan her türlü tebligat sözleşmede belirtilen adreslere yazılı veya sözlü olarak yapılacaktır. Taraflar birbirleri ile olan her türlü irtibatta işbu sözleşmede belirtilen irtibat bilgilerini kullanırlar. Adresi değişen taraf, diğer tarafa yeni adresini yazılı olarak derhal bildirecek olup, bildirmediği takdirde eski adrese yapılacak tebligatlar geçerli olacaktır.

MADDE-12 MASRAFLAR VE DAMGA VERGİSİ

Taraflar, bu sözleşme nedeniyle masraf yapmak ve herhangi bir vergi ödemek durumunda kalırsa; bunlar ferileri ile birlikte ortak, yarı yarıya karşılayacaklardır.

MADDE-13 TAKİP, MAHKEME MASRAFLARI

İşbu sözleşmeden doğan borçların tahsili hususunda alacaklının mahkemeye başvurması, ihtiyaten haciz ve icra dairelerinde takibat yapmak mecburiyetinde kalması halinde, bu yolda yapılacak bütün masraflar, anapara, faiz ve masraflarla birlikte Avukatlık vekâlet ücretini, icra dairesinde tahakkuk edecek cezaevi harcını alacaklıya ödemeyi taraflar kabul ve taahhüt eder.

MADDE-14 HAKLAR VE ÇÖZÜM YOLLARININ KÜMÜLATİF ÖZELLİĞİ

İşbu Sözleşme ile taraflara verilen haklar, yetkiler ve çözüm yolları kümülatif niteliktedir ve kanunla verilen ya da başka şekilde elde edilen haklar, yetkiler ve çözüm yollarından ayrı değil onlarla uygulanmak üzere ilave hak, yetki ve çözüm yollarıdır. Bu Sözleşmeden ve/veya uygulanmasından doğabilecek her türlü uyuşmazlığın çözümünde satıcı kayıtları (ticari defter, kayıt, mailler, yazışmalar vs. bilgisayar-ses kayıtları gibi manyetik ortamdaki kayıtlar dâhil) kesin delil oluşturur.

MADDE-15 YETKİLİ MAHKEME VE İCRA DAİRELERİ

İşbu sözleşmenin uygulanmasından kaynaklanan uyuşmazlık halinde; Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri, aşan durumlarda alıcının ve satıcının yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri ve İcra Müdürlükleri yetkilidir.

MADDE -16 YÜRÜRLÜK VE NÜSHALAR

İşbu Sözleşme’nin kabul edilerek onaylanması ve İnternet Sitesi üzerinden verilen siparişe ait ödemenin gerçekleşmesi ile birlikte alıcı, işbu Sözleşme’nin tüm koşullarını kabul etmiş sayılacak ve işbu Sözleşme yürürlüğe girecektir.

Alıcı, Satıcının isim, unvan, açık adres, telefon ve diğer erişim bilgileri Sözleşme konusu ürünlerin temel nitelikleri, vergiler dahil olmak üzere satış fiyatı, ödeme şekli, satışa konu ürün ile ilgili tüm ön bilgiler ve “cayma” hakkının kullanılması ve bu hakkın nasıl kullanılacağı, şikayet ve itirazlarını iletebilecekleri resmi makamlar ve sözleşmenin getirdiği tüm hak ve yükümlülükler konusunda anlaşılır, internet ortamına ve 6502 Sayılı Kanun’a uygun şekilde satıcı tarafından bilgilendirildiğini bu hususlarda doğru ve eksiksiz olarak bilgi sahibi olduğunu, bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini ve sonrasında sipariş verdiğini, Sözleşme şartlarını kabul ederek taraf olduğunu ve herhangi bir itirazı olmadığını kabul, beyan ve taahhüt eder.

16 (on altı) maddeden ibaret işbu Sözleşme, alıcı tarafından okunarak, .../.../20... tarihinde, elektronik ortamda onaylanmak suretiyle akdedilmiş ve yürürlüğe girmiştir.

ALICI AD SOYAD

MAİL/TELEFON

TARİH

ONAYLIYORUM