Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Alışveriş Sepetim
Patili Dostlarımızın Diş Sağlığı

Patili Dostlarımızın Diş Sağlığı

 Patili Dostlarımızın Diş Sağlığı

Mart ayı patili dostlarımızın diş ayıdır, yani patili dostlarımızın ağız bakımına daha fazla dikkat etme zamanıdır. Diş hastalığı sadece sarı dişler, kırmızı diş etleri ve kokmuş nefesten daha fazlasıdır. Ciddi bir ağız hastalığının belirtisi olabilir . Tedavi edilmezse patili dostumuzun yaşam kalitesini etkileyebilir. Köpeklerin yüzde 80'inin ve kedilerin yüzde 70'inin üç yaşına kadar bir çeşit ağız hastalığına sahip olduğunu biliyoruz. Patili dostlarımızın sahipleri korkmasın, şimdi patili dostlarımızın ağız sağlığını korumak için adımlar atmanın tam zamanı. En belirgin olanı, patili dostumuzun dişlerini ve diş etlerini Petchef Hindistan Cevizi yağı ile sık sık fırçalamaktır.

Genel sağlık iyi bir diyetle başlar , ancak diş sağlığı sorunlarının birçoğunun da eksik bir diyetten kaynaklandığını biliyor muydunuz? Taze et ve sebze diyeti yapan sağlıklı köpekler, tahıl bazlı kuru mama yiyenlere göre genellikle çok daha temiz dişlere ve daha iyi diş etlerine sahiptir. Kuru mamanın diş sağlığını desteklediğini ticari mamalar tarafından vurgulansa da patili dostlarımız üzerinde hiçbir faydası yoktur. Hatta zararları vardır. Bunu dişlerinin sararmasından kolaylıkla anlayabiliriz.

Çiğneme ikramları da diş sağlığını geliştirmenin bir başka harika yoludur. Köpeklerin (özellikle köpek yavrularının) çiğnemesi gerekir ve onlar için iyi seçenekler sunmazsanız, sonunda ayakkabılarınızı veya diğer ev eşyalarını çiğnemeye başlarlar. Çiğneme ikramları zihinsel ve fiziksel uyarı sağlayabilir. Patili dostumuz, ailesi yanında olmadan da eğlenebilir ve plakların çıkarılmasına yardımcı olabilir. İşte çiğneme seçenekleriyle ilgili bazı öneriler:

Hindistan cevizi yağı, diş sağlığını destekler ve patili dostumuzun sağlıklı gelişimi için çok önemlidir.

1- Hindistan cevizi yağı, protein fazlalığı yaşayan ve hipoalerjenik sorunu olan kedi ve köpeklerde çok iyi düzenleyicidir. Hindistan cevizi yağı, kedi ve köpeklerin kalp sağlığının iyileştirilmesine yardımcı olur.

2- Hindistan cevizi yağı, patili dostlarımızın deri ve tüylerinin sağlıklı büyümesine yardımcı olurken tüy tellerine de parlaklık verir.

3- Aynı zamanda kemik erimesine karşı savaşırken artrit ve romatizma ağrılarını da azaltır.

4- Hindistan cevizi yağının düzenli kullanımı kedi ve köpeklerde diş eti çekilmesi, plak oluşumu, ağız kokusu, diş tartarı ve diş eti iltihabının azaltılmasında etkili olduğunu göstermiştir.

Tavuk boynu gibi çiğnemeler , ağzın azı dişlerini temizlemek için harikadır. Kolayca sindirilebilirler ve diyete faydalı kıkırdak eklerler.

1- Tavuk boyun cipsimiz köpeklerde, plak ve tartar oluşumunu, ağız kokusunu önlemektedir.

2- Ülser, boğaz enfeksiyonları, idrar yolu enfeksiyonları ve kemikteki eklem sorunlarına neden olan bakterileri ortadan kaldırır.

3- Füme Tavuk Boyun eşsiz bir protein, demir, kalsiyum, fosfor ve çinko kaynağıdır.

4- Kemikler , daha sağlıklı eklemler ve bağ dokuları için doğal bir glukozamin, kondroitin, kollajen ve kalsiyum kaynağı sağlar

Yani bu Mart ayı patili dostlarımızın ağız sağlığı için ekstra zaman ayırın. Köpeğinizin dişlerini ve diş etlerini sık sık fırçalamayı unutmayın. Petchef Hindistan Cevizi yağı bunun için çok etkili bir çözümdür. Her zaman tüm çiğneme aktivitelerini dikkatli bir şekilde denetleyin ve mümkün olduğunda çiğ veya doğal bir çiğneme tedavisi seçin. Petchef , patili dostlarımızın sağlığını desteklemek için her zaman en iyi çareleri sunar. Bu, köpeğinizin günlerinin kalitesini artıracak ve daha uzun ve daha tatmin edici bir yaşam sürmelerine yardımcı olacaktır.

Blog Son Eklenenler

Sevimli dostlarımızla ilgili makalelerimizin yer aldığı bloğumuzu inceleyin.

Köpeklerde Pankreatit Belirtileri ve Diyetle Tedavi Yönetimi
Köpeğiniz pankreatit belirtileri göstermiyor olsa bile, kendinizi eğitmeniz ve köpeğinizin bir saldırıya uğraması durumunda nelere dikkat etmeniz gerektiğini bilmeniz iyi bir fikirdir çünkü zaman çok önemlidir! Birçok köpek sahibi belirtileri hemen fark etmeyebilir veya belirtileri daha az ciddi bir durumla karıştırabilir. Köpeklerde pankreatit, hızlı bir şekilde tedavi edilmediğinde hayatı tehdit edici hale gelebilir.
20.02.2024
Devamını Oku
Köpek Kanserini Önleme: Yavru Köpeğinizin Sağlığını Korumak İçin 10 Besin ve Malzeme
Kanser, her yıl dünya çapında milyonlarca köpeği etkileyen yıkıcı bir hastalıktır. Köpeklerde kanseri önlemenin garantili bir yolu olmasa da, hastalığa karşı korunmaya potansiyel olarak yardımcı olabilecek çeşitli besinler ve bileşenler vardır. 
06.07.2023
Devamını Oku
Beslenme Takvimi Nasıl Oluşturulur ve Sürdürülür?
Köpeğiniz için bir beslenme programı oluşturmak, özellikle yeni bir diyete geçiş yaparken göz korkutucu görünebilir.
01.06.2023
Devamını Oku
Sebzeler, Meyveler ve Yeşillikler
Minik dostlarımızı sebze ve meyvelerle beslerken onlara sindirim kolaylığı sağlayacak şekilde doğramalısınız.
01.06.2023
Devamını Oku
Barf Diyeti Nedir?
Barf diyeti; taze, pişmemiş et, kemikler, meyveler, sebzeler ve bazen otlar, süt ürünleri, kepekli tahıllar, mineraller ve takviyelerden oluşan popüler bir çiğ köpek maması diyetidir.
01.06.2023
Devamını Oku
Kediler İçin Çiğ Mama Diyeti
PetChef'in çiğ kedi mamasına geçtiğinizde kedinizin tüylerinin daha ipeksi ve daha yumuşak olduğunu göreceksiniz.
01.06.2023
Devamını Oku
Çiğ Gıda Beslenme Türleri
Piyasadaki tüm çiğ et yemekleri beslenme açısından dengeli değildir, bazıları sahiplerinin başka yiyecek veya malzemeler eklemesini gerektirir.
01.06.2023
Devamını Oku
Patili Dostlarımızın Diş Sağlığı
   Patili Dostlarımızın Diş Sağlığı Mart ayı patili dostlarımızın diş ayıdır, yani patili dostlarımızın ağız bakımına daha fazla dikkat etme zamanıdır. Diş hastalığı sadece sarı dişler, kırmızı diş etleri ve kokmuş nefesten daha fazlasıdır. Ciddi bir ağız hastalığının belirtisi olabilir . Tedavi edilmezse patili dostumuzun yaşam kalitesini etkileyebilir. Köpeklerin yüzde 80'inin ve kedilerin yüzde 70'inin üç yaşına kadar bir çeşit ağız hastalığına sahip olduğunu biliyoruz. Patili dostlarımızın sahipleri korkmasın, şimdi patili dostlarımızın ağız sağlığını korumak için adımlar atmanın tam zamanı. En belirgin olanı, patili dostumuzun dişlerini ve diş etlerini Petchef Hindistan Cevizi yağı ile sık sık fırçalamaktır.
01.06.2023
Devamını Oku