Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Alışveriş Sepetim
Et Sularının Patili Dostlarımıza Faydaları Nelerdir?

Et Sularının Patili Dostlarımıza Faydaları Nelerdir?

Patili dostlarımıza et suyunun faydası nedir? Et suyunun buzlukta nasıl muhafaza edilmelidir?

Kemik suyunun faydaları Glutamin, prolin ve kolajen yapısı sayesinde vücudumuzdaki eksik olan değerleri  tamamlar. Bu yüzden hazır kullandığımız bulyonlara elveda diyelim.

Taze mamaya geçmeden önce  minik dostlarımızın kuru mamalarına et suyu ilavesi yaparak taze mamaya geçişini kolaylaştıracak  2 farklı et suyu tarifimi bulabilirsiniz.

Kemik suyunun faydaları  minik dostlarımıza yapacağınız  taze mamalarına ekleyerek onların kas sistemi daha iyi güçlenmesini sağalabilirsiniz.  Ancak evde hazırlayıp buzlukta muhafaza edebileceğimiz et sularını rahatlıkla her yemekte kullanabileceksiniz. Bu yüzden hazır kullandığımız bulyonlara elveda diyelim.

Kemiğin uzun uzun pişirilmesi ile suyuna geçen vitamin ve mineraller her derde deva olacak türdendir. Kemik içinde bulunan ilik, insan vücudundaki ilik ile aynı olduğundan kemikleri güçlendirmeyi destekler.

Kaynatılmış et sularında en büyük etken kuru mamadan kurtulmak istiyorsanız ve direk taze mama geçmek istıyorsanız mutlaka kuru mamayı et suları ile ıslatarak hayvanınızı alıştırmalısınız. İster çiğ (Raw) ister Naturel (pişmiş) mama takviye bu et sularını kullanmanız minik dostlarımızda tüylerindeki canlılığı fark ettirecektir.

Amino asit bakımından da zengindir. Cilt dokusunu koruyarak, yaşlanmayı ve leke oluşumunu engeller.

Deri altındaki dermis tabakasında yaşanan deformasyonu yeniler.

Kedi dostlarımızda günlük verilmesi gereken sabah 1 yemek kaşığı akşam 1 yemek kaşığıdır.

Köpek dostlarımız için günlük küçükler için 1 çay bardağı, büyük ırklar için günlük 1 su bardağı, yeterli olacaktır. Mutlaka yedikleri mamalarına takviye olarak karıştırıp veriniz.

Hayvanlarda kas yapısını güçlendirir

Minik dostlarımızın bağırsaklarının ve midelerinin iyi çalışmasını sağlar.

Hazımsızlık, şişkinlik ve kabızlık gibi sağlık sorunlarını önler.

Kolajen açısından bilinen en zengin kaynak olan kemik suyu ayrıca demir, kalsiyum, D vitamini, C vitamini ve B1 yani tiamin içerir. Bunlara ek olarak, kolajenden elde edilen jelatinin de uykuyu düzenleme ve ruh halini yükseltmek gibi önemli bir faydası var. Kemik suyunda bulunan bir başka önemli madde ise glutamin, vücudumuzun glükozdan ürettiği bir maddedir. Fazla tüketilmesi tavsiye edilmez çünkü yararından çok zararı dokunan bir nerotoksine dönüşebilir.

Blog Son Eklenenler

Sevimli dostlarımızla ilgili makalelerimizin yer aldığı bloğumuzu inceleyin.

Köpeklerde Pankreatit Belirtileri ve Diyetle Tedavi Yönetimi
Köpeğiniz pankreatit belirtileri göstermiyor olsa bile, kendinizi eğitmeniz ve köpeğinizin bir saldırıya uğraması durumunda nelere dikkat etmeniz gerektiğini bilmeniz iyi bir fikirdir çünkü zaman çok önemlidir! Birçok köpek sahibi belirtileri hemen fark etmeyebilir veya belirtileri daha az ciddi bir durumla karıştırabilir. Köpeklerde pankreatit, hızlı bir şekilde tedavi edilmediğinde hayatı tehdit edici hale gelebilir.
20.02.2024
Devamını Oku
Köpek Kanserini Önleme: Yavru Köpeğinizin Sağlığını Korumak İçin 10 Besin ve Malzeme
Kanser, her yıl dünya çapında milyonlarca köpeği etkileyen yıkıcı bir hastalıktır. Köpeklerde kanseri önlemenin garantili bir yolu olmasa da, hastalığa karşı korunmaya potansiyel olarak yardımcı olabilecek çeşitli besinler ve bileşenler vardır. 
06.07.2023
Devamını Oku
Beslenme Takvimi Nasıl Oluşturulur ve Sürdürülür?
Köpeğiniz için bir beslenme programı oluşturmak, özellikle yeni bir diyete geçiş yaparken göz korkutucu görünebilir.
01.06.2023
Devamını Oku
Sebzeler, Meyveler ve Yeşillikler
Minik dostlarımızı sebze ve meyvelerle beslerken onlara sindirim kolaylığı sağlayacak şekilde doğramalısınız.
01.06.2023
Devamını Oku
Barf Diyeti Nedir?
Barf diyeti; taze, pişmemiş et, kemikler, meyveler, sebzeler ve bazen otlar, süt ürünleri, kepekli tahıllar, mineraller ve takviyelerden oluşan popüler bir çiğ köpek maması diyetidir.
01.06.2023
Devamını Oku
Kediler İçin Çiğ Mama Diyeti
PetChef'in çiğ kedi mamasına geçtiğinizde kedinizin tüylerinin daha ipeksi ve daha yumuşak olduğunu göreceksiniz.
01.06.2023
Devamını Oku
Çiğ Gıda Beslenme Türleri
Piyasadaki tüm çiğ et yemekleri beslenme açısından dengeli değildir, bazıları sahiplerinin başka yiyecek veya malzemeler eklemesini gerektirir.
01.06.2023
Devamını Oku
Patili Dostlarımızın Diş Sağlığı
   Patili Dostlarımızın Diş Sağlığı Mart ayı patili dostlarımızın diş ayıdır, yani patili dostlarımızın ağız bakımına daha fazla dikkat etme zamanıdır. Diş hastalığı sadece sarı dişler, kırmızı diş etleri ve kokmuş nefesten daha fazlasıdır. Ciddi bir ağız hastalığının belirtisi olabilir . Tedavi edilmezse patili dostumuzun yaşam kalitesini etkileyebilir. Köpeklerin yüzde 80'inin ve kedilerin yüzde 70'inin üç yaşına kadar bir çeşit ağız hastalığına sahip olduğunu biliyoruz. Patili dostlarımızın sahipleri korkmasın, şimdi patili dostlarımızın ağız sağlığını korumak için adımlar atmanın tam zamanı. En belirgin olanı, patili dostumuzun dişlerini ve diş etlerini Petchef Hindistan Cevizi yağı ile sık sık fırçalamaktır.
01.06.2023
Devamını Oku