Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Alışveriş Sepetim
Çiğ Gıda Beslenme Türleri

Çiğ Gıda Beslenme Türleri

Birkaç çeşit çiğ gıda beslenmesi mevcuttur:

Çiğ Et Temelli Beslenmeler: Bu beslenmeler pişmemiş hayvan kasları, organları ve kemiklerinden oluşur, ev yapımı veya ticari olarak hazırlanabilir. Piyasadaki tüm çiğ et yemekleri beslenme açısından dengeli değildir, bazıları sahiplerinin başka yiyecek veya malzemeler eklemesini gerektirir.

Av Modeli Beslenmesi: Bu tür beslenme, bir köpeğin doğada ne yiyeceği üzerine kurgulanmıştır. Bu diyete bağlı kalanlar, evcil hayvanlarını tavşan, tavuk ve av tavuğu gibi tüm av hayvanlarıyla besler. Buradaki fikir, köpeklerin ihtiyaç duydukları tüm besinleri av hayvanlarından ve bu avın yediği yiyeceklerden elde etmeleridir.

BARF Beslenmesi: “Kemikler, Çiğ Gıda veya Biyolojik Olarak Uygun Çiğ Gıda”nın kısaltması olan bu diyet, hayvan ve bitki bazlı bileşenlerin belirli bir oranına bağlıdır ve besin açısından dengelidir. Köpeğiniz için BARF diyet yemekleri hazırlamak istemiyorsanız ticari olarak hazırlanmış yemekler satın alabilirsiniz.

 

Blog Son Eklenenler

Sevimli dostlarımızla ilgili makalelerimizin yer aldığı bloğumuzu inceleyin.

Köpekler İçin Kaliteli Uykunun Beslenmedeki Önemi
Evcil hayvan sahipleri olarak patili dostlarımız için en iyisini istediğimizi biliyoruz. Rahatlarının önemli ve sıklıkla gözden kaçırılan yönlerinden biri uykudur. Tıpkı bizim gibi köpeklerin de sağlıklı ve mutlu kalabilmeleri için kaliteli uykuya ihtiyaçları vardır. Bu yazımızda, köpeklerin normal uyku alışkanlıklarını, ideal uyku ortamlarını, yaygın uyku sorunlarını ve en önemlisi, beslenmenin sevgili köpek arkadaşınız için iyi bir gece uykusuna nasıl katkıda bulunabileceğini keşfedeceğiz.
03.07.2024
Devamını Oku
Köpeklerde Pankreatit Belirtileri ve Diyetle Tedavi Yönetimi
Köpeğiniz pankreatit belirtileri göstermiyor olsa bile, kendinizi eğitmeniz ve köpeğinizin bir saldırıya uğraması durumunda nelere dikkat etmeniz gerektiğini bilmeniz iyi bir fikirdir çünkü zaman çok önemlidir! Birçok köpek sahibi belirtileri hemen fark etmeyebilir veya belirtileri daha az ciddi bir durumla karıştırabilir. Köpeklerde pankreatit, hızlı bir şekilde tedavi edilmediğinde hayatı tehdit edici hale gelebilir.
20.02.2024
Devamını Oku
Köpek Kanserini Önleme: Yavru Köpeğinizin Sağlığını Korumak İçin 10 Besin ve Malzeme
Kanser, her yıl dünya çapında milyonlarca köpeği etkileyen yıkıcı bir hastalıktır. Köpeklerde kanseri önlemenin garantili bir yolu olmasa da, hastalığa karşı korunmaya potansiyel olarak yardımcı olabilecek çeşitli besinler ve bileşenler vardır. 
06.07.2023
Devamını Oku
Beslenme Takvimi Nasıl Oluşturulur ve Sürdürülür?
Köpeğiniz için bir beslenme programı oluşturmak, özellikle yeni bir diyete geçiş yaparken göz korkutucu görünebilir.
01.06.2023
Devamını Oku
Sebzeler, Meyveler ve Yeşillikler
Minik dostlarımızı sebze ve meyvelerle beslerken onlara sindirim kolaylığı sağlayacak şekilde doğramalısınız.
01.06.2023
Devamını Oku
Barf Diyeti Nedir?
Barf diyeti; taze, pişmemiş et, kemikler, meyveler, sebzeler ve bazen otlar, süt ürünleri, kepekli tahıllar, mineraller ve takviyelerden oluşan popüler bir çiğ köpek maması diyetidir.
01.06.2023
Devamını Oku
Kediler İçin Çiğ Mama Diyeti
PetChef'in çiğ kedi mamasına geçtiğinizde kedinizin tüylerinin daha ipeksi ve daha yumuşak olduğunu göreceksiniz.
01.06.2023
Devamını Oku
Çiğ Gıda Beslenme Türleri
Piyasadaki tüm çiğ et yemekleri beslenme açısından dengeli değildir, bazıları sahiplerinin başka yiyecek veya malzemeler eklemesini gerektirir.
01.06.2023
Devamını Oku