Sizlere daha iyi hizmet verebilmek için çerezler kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Kabul Et
Sepetim
 
Sebzeler, Meyveler Ve Yeşillikler

Sebzeler, Meyveler Ve Yeşillikler

🌿🍏🍐🫐🍓🍇🍉🍌🍈🍒🍑🥭🍍🥥🥦🥬🥒🌶🫑🥕🌽🍍🫐🍇🍌🍏

Minik dostlarımızı sebze ve meyvelerle beslerken onlara sindirim kolaylığı sağlayacak şekilde doğramalısınız. Mevsimine göre seçmeniz önerilen sebzelerden kereviz, kabak, kuşkonmaz, karnabahar, brokoli, turp gibi sebzeleri çiğ olarak verebilirsiniz. Meyveleri de çiğ olarak öğünlerine ilave edebilirsiniz. Kedilerin sebzelere bakış açısı hepsinde farklılık gösterse de domates, biber, patlıcan sevmedikleri sebzelerin başında gelir.

Sebzelerden alınan vitaminlerle minik dostlarımızın bünyesini bazı hastalıklara karşı güçlendirmek mümkündür. Örneğin; kuşkonmaz, brokoli, kereviz, yeşil fasulye, karalahana, börülce, ıspanak gibi sebzelerle göz sağlığına fayda sağlamanın yanı sıra kalp hastalıkları riskini azaltabilirsiniz.

Bağışıklık sistemini güçlendirmek için de yaban havucu, turp, muz, lahana, karnabahar, sakız kabağı sebze ve meyvelerinin mucizevi gücünden yararlanılabilir.

Yüksek C vitamini ve folik asit için minik dostlarımızın besinlerine balkabağı, havuç, mısır, patates ve sarı elma ilave edebilirsiniz.

Minik dostlarımızın beslenmelerine

bütün yeşillikleri dahil ederek öğünlerini zenginleştirebilirsiniz. Özellikle ıspanak, hindiba, karalahana, lahana, marul, pazı, brokoli ve kabağı minik dostlarımızın öğünlerine ilave edebilirsiniz. Maydanoz, mineral ve klorofil dolu bir besleyici bir gıdadır. Taze veya kuru olarak öğünlerine ekleyebilirsiniz. Dereotu, kuzukulağı, rezene, nane, fesleğen, rezene gibi yeşillikleri de minik dostlarımızın tüketimine sunabilirsiniz.

Paylaş:

Uyarı