Sizlere daha iyi hizmet verebilmek için çerezler kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Kabul Et
Sepetim
 
Patili Dostlarımızın Diş Sağlığı

Patili Dostlarımızın Diş Sağlığı

Mart ayı patili dostlarımızın diş ayıdır, yani patili dostlarımızın ağız bakımına daha fazla dikkat etme zamanıdır. Diş hastalığı sadece sarı dişler, kırmızı diş etleri ve kokmuş nefesten daha fazlasıdır. Ciddi bir ağız hastalığının belirtisi olabilir . Tedavi edilmezse patili dostumuzun yaşam kalitesini etkileyebilir. Köpeklerin yüzde 80'inin ve kedilerin yüzde 70'inin üç yaşına kadar bir çeşit ağız hastalığına sahip olduğunu biliyoruz. Patili dostlarımızın sahipleri korkmasın, şimdi patili dostlarımızın ağız sağlığını korumak için adımlar atmanın tam zamanı. En belirgin olanı, patili dostumuzun dişlerini ve diş etlerini Petchef Hindistan Cevizi yağı ile sık sık fırçalamaktır.

Genel sağlık iyi bir diyetle başlar , ancak diş sağlığı sorunlarının birçoğunun da eksik bir diyetten kaynaklandığını biliyor muydunuz? Taze et ve sebze diyeti yapan sağlıklı köpekler, tahıl bazlı kuru mama yiyenlere göre genellikle çok daha temiz dişlere ve daha iyi diş etlerine sahiptir. Kuru mamanın diş sağlığını desteklediğini ticari mamalar tarafından vurgulansa da patili dostlarımız üzerinde hiçbir faydası yoktur. Hatta zararları vardır. Bunu dişlerinin sararmasından kolaylıkla anlayabiliriz.

Çiğneme ikramları da diş sağlığını geliştirmenin bir başka harika yoludur. Köpeklerin (özellikle köpek yavrularının) çiğnemesi gerekir ve onlar için iyi seçenekler sunmazsanız, sonunda ayakkabılarınızı veya diğer ev eşyalarını çiğnemeye başlarlar. Çiğneme ikramları zihinsel ve fiziksel uyarı sağlayabilir. Patili dostumuz, ailesi yanında olmadan da eğlenebilir ve plakların çıkarılmasına yardımcı olabilir. İşte çiğneme seçenekleriyle ilgili bazı öneriler:

Hindistan cevizi yağı, diş sağlığını destekler ve patili dostumuzun sağlıklı gelişimi için çok önemlidir.

🥥Hindistan cevizi yağı, protein fazlalığı yaşayan ve hipoalerjenik sorunu olan kedi ve köpeklerde çok iyi düzenleyicidir. Hindistan cevizi yağı, kedi ve köpeklerin kalp sağlığının iyileştirilmesine yardımcı olur.

🥥Hindistan cevizi yağı, patili dostlarımızın deri ve tüylerinin sağlıklı büyümesine yardımcı olurken tüy tellerine de parlaklık verir.

🥥Aynı zamanda kemik erimesine karşı savaşırken artrit ve romatizma ağrılarını da azaltır.

🥥Hindistan cevizi yağının düzenli kullanımı kedi ve köpeklerde diş eti çekilmesi, plak oluşumu, ağız kokusu, diş tartarı ve diş eti iltihabının azaltılmasında etkili olduğunu göstermiştir.

Tavuk boynu gibi çiğnemeler , ağzın azı dişlerini temizlemek için harikadır. Kolayca sindirilebilirler ve diyete faydalı kıkırdak eklerler.

🦴 Tavuk boyun cipsimiz köpeklerde, plak ve tartar oluşumunu, ağız kokusunu önlemektedir.

🦴 Ülser, boğaz enfeksiyonları, idrar yolu enfeksiyonları ve kemikteki eklem sorunlarına neden olan bakterileri ortadan kaldırır.

🦴 Füme Tavuk Boyun eşsiz bir protein, demir, kalsiyum, fosfor ve çinko kaynağıdır.

🦴 Kemikler , daha sağlıklı eklemler ve bağ dokuları için doğal bir glukozamin, kondroitin, kollajen ve kalsiyum kaynağı sağlar

Yani bu Mart ayı patili dostlarımızın ağız sağlığı için ekstra zaman ayırın. Köpeğinizin dişlerini ve diş etlerini sık sık fırçalamayı unutmayın. Petchef Hindistan Cevizi yağı bunun için çok etkili bir çözümdür. Her zaman tüm çiğneme aktivitelerini dikkatli bir şekilde denetleyin ve mümkün olduğunda çiğ veya doğal bir çiğneme tedavisi seçin. Petchef , patili dostlarımızın sağlığını desteklemek için her zaman en iyi çareleri sunar. Bu, köpeğinizin günlerinin kalitesini artıracak ve daha uzun ve daha tatmin edici bir yaşam sürmelerine yardımcı olacaktır.


Paylaş:

Uyarı