Sizlere daha iyi hizmet verebilmek için çerezler kullanıyoruz. Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Kabul Et
Sepetim
 
Barf Diyeti Nedir?

Barf Diyeti Nedir?

BARF diyeti; taze, pişmemiş et, kemikler, meyveler, sebzeler ve bazen otlar, süt ürünleri, kepekli tahıllar, mineraller ve takviyelerden oluşan popüler bir çiğ köpek maması diyetidir.

Çiğ köpek maması diyetleri, çoğu ticari evcil hayvan mamasından daha fazla protein içerir. Ayrıca birçok ticari köpek mamasında kullanılan tüm işlenmiş etleri, ürünleri ve tahılları içeriğinde bulundurmaz. Çiğ yemek, sindirim problemlerini çözmekten alerjileri azaltmaya ve evcil hayvanınızın ideal kilosunu korumasına yardımcı olmaya kadar köpeğinizin sağlığını önemli ölçüde iyileştirebilir.

Çiğ gıda diyetleri, köpeklerin evcilleştirilmeden önce vahşi doğadaki beslenme biçimlerini taklit eder. Avustralyalı veteriner Ian Billinghurst, 1993 yılında yayımlanan çok satan kitabı Give Your Dog a Bone: The Practical Commonsense Way to Feeds for a Bone (Uzun Sağlıklı Yaşam İçin Köpekleri Beslemenin Pratik Yolu) ile çiğ evcil hayvan diyetlerinin popülerleşmesine yardımcı oldu. O zamandan beri diyet, dünya çapında veteriner hekimlerin, beslenme uzmanlarının ve evcil hayvan sahiplerinin desteğini istikrarlı bir şekilde kazanmıştır.

Paylaş:

Uyarı